Privát „Panorama“ - ubytování v krásném kraji Vysočina (osada Kovářová)

Kontakt

Adresa:
Kovářová 24
592 62 Ujčov

Mobil:
+420 604 622 537

E-mail:
skisport.kovarova@seznam.cz

http://www.hotel-ubytovani.com/hotely-penziony-Tisnov.htm

Zajímavé cíle v okolí

Krajina Svratecké hornatiny je bohatá na památky a zajímavosti, nemusíte se tedy bát, že byste při pobytu u nás neměli kam vyrazit za poznáním. Zde jich namátkou pár vybereme.

Hrad Pernštejn - www stránky

Známá perla Moravy stojí nad blízkým městem Nedvědice. Od nás vzdálený lesní stezkou pouze 2km, autem 3km. Nedaleko stojí také vyhlídka Mařenčino Loubí (Maria Laube).

Zřícenina hradu Zubštejn - www stránky

Ze samotných oken našeho domu lze na hřebenu vzdáleného kopce zahlédnout rozvaliny tohoto starého hradu. Z jeho (přístupných) horních pater lze obhlédnout celé okolí.

Doubravník - www stránky

Kostel sv. Kříže (nejstarší diecéze), hrobka hrabat Mittrovských, paní z Pernštejna.

Křížovice - www stránky

Galerie z ruky mistra akademického sochaře Zdeňka Macháčka s přírodním sochařským amfiteátrem. V galerii probíhají celoročně různé vernisáže, výstavy uměleckých děl (šperky obrazy, dřevěné plastiky,...) a koncerty.

Klášter Porta Coeli - www stránky

Raně gotický klášter v Předklášteří u Tišnova ze 13. století. V budově probošství sídlí Muzeum Brněnska a jeho Podhorácké muzeum.

Kunštát - www stránky

Místo známé výrobou exkluzivní keramiky (přímý kontakt na umělecké výrobce) a zámkem. V blízkosti jeskyně Blanických rytířů.

Moravský kras - www stránky

Moravský kras vzdálený pouze 25km s mnoha jeskynními komplexy (Punkevní, Kateřinská, Balcarka) a propastí Macocha jsou vděčným cílem výletů.

Sejřek - www stránky

Možnost vyjížděk na koních do krajiny.

 

© 2024 Privát „Panorama“ (ubytování v osadě Kovářová na Vysočině)         Administrace